Holowanie pojazdow ciezarowych

Holowanie pojazdów

Bezpieczny i sprawny transport Twojego pojazdu o każdej porze dnia i nocy

Holowanie pojazdów +48 737 908 908

Awaria na drodze? Nieprzewidziany postój na trasie? Na szczęście, od profesjonalnej i szybkiej pomocy w transporcie Twojego samochodu dzieli Cię tylko jeden krótki telefon. Możesz być spokojny, Twój samochód jest bezpieczny w naszych rękach. Odholujemy pojazd do miejsca docelowego, wskazanego przez Ciebie, jak również do naszych Autoryzowanych Serwisów oraz Centrum Likwidacji Szkód, gdzie się nim zajmiemy – gwarantujemy naprawę pojazdu i przygotowanie go do dalszej trasy. Możliwe jest również wynajęcie samej lawety.

Holowanie samochodów ciężarowych

Holowanie samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe holujemy lawetą niskopodwoziową, dwuosiową dedykowaną do transportu pojazdów ciężarowych. Istnieje możliwość wynajęcia samej lawety.

Holowanie samochodów dostawczych

Holowanie samochodów dostawczych

Do obsługi samochodów dostawczych używamy pojazdu specjalnego Iveco EuroCargo dedykowanego do transportu samochodów osobowych i dostawczych nieprzekraczających masy do 3.5 tony.

Pomoc drogowa ciężarowa, na czym to polega?


Holowanie samochodów ciężarowych

Aby holowanie samochodów ciężarowych odbyło się sprawnie i zgodnie z przepisami, koniecznie trzeba dopełnić określonych wymogów dotyczących obu pojazdów, zarówno holowanego, jak i holującego. Należy również pamiętać, że poszczególne czynności składające się na cały proces holowania mogą różnić się od siebie w zależności od konkretnego modelu pojazdu. Jest to związane np. z punktami montażu haków holowniczych.

Serwis samochodów dostawczych i ciężarowych
Holowanie samochodów dostawczych

Holowanie samochodów dostawczych i ciężarowych powinno być bezwzględnie prowadzone za pomocą specjalistycznego sprzętu holującego ze sztywnym holem (np. laweta ciężarowa niskopodwoziowa). W takim przypadku samodzielne holowanie pojazdów nie wchodzi w grę.

Pełna dokumentacja na życzenie
Prawidłowe holowanie

Prawidłowe holowanie pojazdów ciężarowych wymaga również znajomości przepisów Kodeksu Drogowego. Znajdujące się w nim zapisy określają sposoby konwojowania uszkodzonych pojazdów, w tym także aut ciężarowych. To jednak nie wszystko. Konieczne jest ponadto dostosowanie wszystkich czynności dotyczących holowania do aktualnej pory roku, czynników atmosferycznych oraz warunków na drodze. Są to bowiem determinanty mające znaczący wpływ na przebieg całego procesu i jego końcowy sukces.

Zyskaj spokój - jakość i niezawodność serwisu samochodów ciężarowych
Sposoby holowania

Holowanie aut ciężarowych za pomocą sztywnego holu to zadanie trudne. Wymaga doświadczenia, odpowiedniego przygotowania i sporych umiejętności. Tylko pomoc profesjonalnej firmy, jak Omega Trucks, zapewni szybkie, bezpieczne i sprawne holowanie TIR-ów, autobusów czy samochodów dostawczych do miejsca docelowego.

Holowanie samochodów ciężarowych – co nas wyróżnia?


Profesjonalna pomoc drogowa ciężarowa wykona takie zlecenie w sposób kompetentny i efektywny, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Flota specjalistycznych samochodów i urządzeń pomocniczych Omega Trucks daje możliwość przeprowadzenia skutecznej akcji holowania każdego typu pojazdu, niezależnie od jego rozmiarów czy wagi

Zapewniamy:

 • Holowanie ciągników siodłowych
 • Holowanie ciężarowe
 • Holowanie zestawu
 • Holowanie naczepy
 • Holowanie tandemu

 • Holowanie dźwigu
 • Holowanie autokaru
 • Holowanie autobusu
 • Holowanie pojazdów specjalnych

Nasze portfolio przewiduje również pomoc przy wypadkach z udziałem pojazdów ciężarowych, zestawów ciężarowych, naczep, ciągników siodłowych, maszyn budowlanych i wszelkiego rodzaju ciężkiego sprzętu. Przeprowadzamy fachowe:

 • Wyciąganie – pojazdy, które uległy osunięciu, wydostajemy za pomocą wciągarki ciężarowej, zabezpieczając jednocześnie cały zestaw przed wywróceniem.
 • Podnoszenie – pojazdy ciężarowe, które całkowicie przewróciły się na bok. Pierwszy etap to postawienie pojazdu na kołach za pomocą wysięgnika hydraulicznego wyposażonego we wciągarkę linową. Następnie zestaw zostaje wyciągnięty na drogę.
 • Przygotowanie – holowanie samochodów ciężarowy wymaga wcześniejszego ich przygotowania do jazdy w postaci m.in. podłączenia powietrza, uruchomienia odpowiedniego oświetlenia, rozłączenia wału napędowego.

Jak zamówić holowanie samochodów ciężarowych?


Holowanie pojazdów dostawczych i ciężarowych w Omega Trucks jest dostępne 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wystarczy zadzwonić na numer: +48 737 908 908

W krótkim czasie dotrzemy na miejsce, aby udzielić niezbędnej pomocy, bez względu na porę dnia czy nocy. W zależności od sytuacji, potrzeb i typu pojazdu zabieramy ze sobą odpowiedni sprzęt do kompleksowej obsługi awaryjnej i powypadkowej.

Nasza autolaweta ciężarowa zawsze w pełnej gotowości!Poznaj popularne pytania


Czy ciężarówka może holować ciężarówkę?
To wszystko uwarunkowane jest na jakich drogach, czy to autostrada? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Ile kosztuje holowanie ciężarówki?
Od 6,50 zł za każdy kilometr + załadunek.
Czy można wynająć samą lawetę ciężarową?
Tak można 1,5 zł za każdy kilometr.

Pobierz formularz
zgłoszenia szkody komunikacyjnej

Pobierz


Poznaj wszystkie nasze usługi

Zobacz nasze lokalizacje