Aktualności

Wiadomości ze świata Omega Trucks i samochodów ciężarowych

07.03.22

Spółka STC w Rzeszowie jest częścią grupy Omega Pilzno, będącej liderem w branży TSL.

To nie jedyny oddział terenowy na Podkarpaciu, gdyż klienci mają teraz do dyspozycji nowy serwis i punkt dealerski Iveco, który powstał w Lipinach k/Pilzna.

Kolejny autoryzowany punkt IVECO mieści się w Lipinach 226B k/Pilzna. Lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż oddział znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej 94 z łatwym dojazdem i dużym parkingiem dla klientów.

Czytaj więcej

26.07.21

Silniki LNG cechują się bardzo niską emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Korzystając z taboru pojazdów ciężarowych napędzanych gazem ziemnym, zleceniodawca usług transportowych może mieć realny wpływ na poprawę jakości powietrza.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w swoim raporcie o stanie powietrza szacuje, że w wyniku wdychania szkodliwych cząstek umiera rocznie ponad 4,2 miliona osób na świecie. Ponadto zanieczyszczenie atmosfery wywołało 7,6% wszystkich zgonów na świecie w 2016 roku. Czytaj więcej

26.07.21

Grupa OMEGA Pilzno kupiła 50 ciągników siodłowych napędzanych gazem ziemnym. Wybieramy ekologiczne i niskoemisyjne rozwiązania, wyznaczając nowe standardy w branży. W planach jest budowa pierwszej na Podkarpaciu stacji paliw oferującej tankowanie LNG.

Gazowe ciągniki IVECO S-WAY Natural Power trafiły do nas w marcu i są już w ofercie dla naszych klientów. Zakup ten jest pierwszym krokiem na ścieżce wiodącej do utworzenia największej „ecofloty” w Polsce. Za cel stawiamy sobie wyznaczenie ekologicznego trendu w rodzimym transporcie.

Przewóz rzeczy pojazdami napędzanymi LNG – wejdź na stronę ecofriendly-transport.com i transportuj ekologicznie.

Czytaj więcej

Najnowsza generacja IVECO Daily i IVECO S-WAY
26.07.21

Podczas 60-minutowego pokazu, IVECO zaprosiło gości na wydarzenie pod hasłem „Go Smart!”, które dzięki nowościom produktowym, innowacyjności, poprawie całkowitego kosztu posiadania i zrównoważonemu rozwojowi, przeniosło się na wyższy poziom.

Czytaj więcej

26.07.21

Nowy MAN TGX z tytułem “International Truck of the Year 2021” (ITOY). Nagroda ITOY należy do najbardziej prestiżowych nagród w branży pojazdów użytkowych. Podczas wirtualnej ceremonii dr Andreas Tostmann, prezes zarządu MAN Truck & Bus, odebrał tę cenną nagrodę z rąk przewodniczącego jury ITOY, Gianenrico Griffiniego. Jury, w skład którego wchodzi 24 branżowych dziennikarzy reprezentujących najważniejsze europejskie specjalistyczne czasopisma poświęcone tematyce pojazdów ciężarowych, nagrodziło nową ciężarówkę MAN TGX za wyjątkowe osiągnięcia pod względem komfortu jazdy, warunków pracy i przebywania w kabinie, bezpieczeństwa, zapewnienia efektywności zużycia paliwa, możliwości połączeń, innowacyjnych usług oraz filozofii leżącej u podstaw systemu obsługi i wyświetlania danych.

Czytaj więcej