Serwis tachografów

Tachografy

Pełna obsługa tachografów analogowych i cyfrowych

Pełny serwis tachografów

Oferujemy pełną obsługę tachografów analogowych i cyfrowych w dwóch lokalizacjach – Rzeszowie i Pilźnie. Posiadamy wszelkie uprawnienia do ich serwisowania oraz legalizowania. Gwarantujemy, że serwisowanie, przeglądy i wszelkie naprawy wykonamy szybko i profesjonalnie. Z chęcią wyjaśnimy ich działanie i odpowiemy na Twoje pytania dotyczące użytkowania i serwisowania tachografu.

Tachografy analogowe

Tachografy analogowe

Naprawiamy i przeprowadzamy legalizację tachografów z zachowaniem wszystkich norm europejskich. Prowadzimy również sprzedaż wykresówek.

Tachografy cyfrowe

Tachografy cyfrowe

Oferujemy kalibrację tachografów cyfrowych, archiwizację danych i wymianę baterii. Możliwe jest również odczytanie danych z tachografu cyfrowego lub karty kierowcy, a także zaopatrzenie się w papier.

TACHO Rzeszów

TACHO Rzeszów

Pin

ul. Towarowa 12

35-231 Rzeszów

TACHO Pilzno

TACHO Pilzno

Pin

ul. Kraszewskiego 44

39-220 Pilzno

Legalizacja tachografów i kalibracja


Zarówno tachograf analogowy, jak i cyfrowy to urządzenia pomiarowe. Ich zadaniem jest rejestrowanie każdego działania pojazdu oraz kierowcy. Tachografy mierzą i archiwizują ilość przejechanych kilometrów, prędkość chwilową, czas prowadzenia pojazdu, okres dyżuru kierowcy, jego pauzy oraz wiele innych czynników, a w przypadku tachografu analogowego, również moment otwarcia urządzenia.

Tachografy analogowe

Od 1 maja 2006 r. w pojazdach montowany jest wyłącznie tachograf cyfrowy, który gromadzi informacje na oddzielnym nośniku pamięci. Auta zarejestrowane przed tą datą, nadal mogą wykorzystywać urządzenia analogowe, jednak w przypadku ich awarii konieczne jest przejście na system cyfrowy. Zgodnie z Artykułem 3 Rozporządzenia Rady (EWG) tachografy muszą znajdować się na wyposażeniu wszystkich samochodach o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, a także w pojazdach do przewozu powyżej 9 osób.

Tachografy cyfrowe

Legalizacja tachografów powinna zostać ponownie przeprowadzana w sytuacji, gdy wyświetlana na nim godzina różni się o 20 minut w stosunku do realnego pomiaru czasu. Ponowna kalibracja tachografu jest konieczna m.in. po wykupieniu pojazdu z leasingu (zmianie numeru rejestracyjnego) oraz przy zmianie rozmiaru opon. Konsekwencją braku legalizacji jest utrata ważności urządzenia oraz mandat karny zarówno dla kierowcy, jak i dla osoby zarządzającej transportem, a także dla firmy, do której pojazd należy.

Serwis tachografów analogowych Rzeszów i Pilzno – na czym polega


Serwis tachografów Pilzno to kompleksowa usługa, w ramach której wykonywane jest m.in.:

  • Sprawdzenie tachografów inteligentnych
  • Kontrolowanie poprawności działania tachografu cyfrowego
  • Sprawdzenie poprawności pracy ogranicznika prędkości
  • Kalibracja tachografu cyfrowego
  • Aktywacja tachografu cyfrowego

  • Instalacja tachografów cyfrowych
  • Pobranie danych z tachografu cyfrowego
  • Zgranie danych z karty kierowcy
  • Naprawa tachografów analogowych
  • Instalacji tachografów analogowych

Mając na uwadze to, jak ważny w pracy kierowców i ich firm jest tachograf cyfrowy, serwis tachografów staramy się wykonywać w najszybszym możliwym terminie, zachowując dokładność oraz najwyższą jakość wszystkich prowadzonych czynności.

Serwis tachografów to okresowe sprawdzanie funkcjonalności urządzenia, jego poprawna instalacja w samochodach ciężarowych oraz kompleksowa naprawa w razie awarii.

Serwis tachografów Rzeszów – jesteśmy gotowi sprostać wszystkim Twoim wymaganiom!Poznaj popularne pytania


Legalizacja tachografu, co ile?
Co 24 miesiące lub po zmianie rozmiaru opon, zerwaniu plomby zabezpieczającej, zmianie współczynnika W, zmianie nr rejestracyjnego.
Ile jest ważna legalizacja tachografu?
24 miesiące lub jak wyżej.
Jak zrobić odczyt z tachografu?
Przy pomocy karty przedsiębiorstwa i czytnika lub w serwisie tachografów z kartą warsztatową.
Kto musi mieć tachograf 2023?
Wszystkie nowo rejestrowane pojazdy od 20.08.2023 mają mieć tachograf Smart II generacji.
Jakie są rodzaje tachografów?
analogowe, cyfrowe (1B ,1C)
Jak opisać błędną obsługa tachografu?
Na odwrocie wydruku należy opisać błąd, wykroczenie i podać powód, artykuł.

Pobierz formularz
zgłoszenia szkody komunikacyjnej

Pobierz


Poznaj wszystkie nasze usługi

Zobacz nasze lokalizacje