Toll Collect

Gwarantuje właściwe naliczanie opłat i spokojną podróż

TOLL COLLECT

Toll Collect to system poboru opłat dla samochodów ciężarowych poruszających się po niemieckich autostradach, który automatycznie nalicza i ściąga opłaty drogowe. Sercem systemu jest urządzenie On-Board Unit (OBU). Tylko jego poprawna instalacja gwarantuje właściwe naliczanie opłat i spokojną podróż. ASO MAN w Rzeszowie oraz ASO VOLVO w Pilźnie są autoryzowanym partnerem i serwisem Toll Collect, co potwierdzają stosowne certyfikaty i szkolenia personelu. W ramach autoryzacji wykonujemy:

  • montaż i demontaż urządzeń Toll Collect,
  • aktualizacja urządzeń Toll Collect,
  • serwis urządzeń Toll Collect.

Autoryzowany Serwis VOLVO TRUCKS

Pin

ul. Kraszewskiego 44

39-220 Pilzno

Autoryzowany Partner Serwisowy MAN

Pin

ul. Towarowa 12

35-231 RzeszówToll Collect: opłaty i wykup – jak to działa?


Toll Collect to niemiecki system poboru opłat drogowych. Obowiązek korzystania z niego dotyczy wszystkich samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 7,5t, przeznaczonych do transportu towarowego.

System oparty jest na technologii satelitarnej GPS. Toll Collect opłaty realizowane są przy pomocy kart płatniczych lub DKV, jednak konieczne jest wówczas podawanie dokładnej trasy przejazdu, co jest czasochłonne i mało komfortowe. Alternatywą jest urządzenie On-Board Unit (OBU), służące do automatycznego naliczania opłat.

Aby korzystać z automatycznego systemu poboru opłat drogowych, należy zarejestrować dane przedsiębiorstwo transportowe oraz wszystkie jego pojazdy podlegające opłacie u operatora Toll Collect online. Po dokonaniu rejestracji firma otrzymuje na każdą ciężarówkę kartę pojazdu, która zawiera wszystkie kluczowe dane auta. Pozostaje już tylko udać się do autoryzowanego Toll Collect serwis Pilzno i ustalić termin montażu urządzenia pokładowego w samochodzie.Toll Collect – montaż


Serwis samochodów ciężarowych

Toll Collect

Montaż zależy w dużej mierze od typu urządzenia pokładowego. Może zostać ono zainstalowane w szufladce DIN (urządzenie pokładowe w wersji zabudowanej) lub na tablicy rozdzielczej (urządzenie pokładowe w wersji odkrytej).

Toll Collect montaż Rzeszów

Polega na wpisaniu do pamięci urządzeń pokładowych niezmiennych, specyficznych danych technicznych samochodu ciężarowego (np. klasa emisji spalin). Zapisanie numeru rejestracyjnego pojazdu w pamięci urządzenia pozwala na jednoznaczne przyporządkowanie numeru rejestracyjnego do urządzenia pokładowego.Toll Collect – serwis


Toll Collect serwis Pilzno to autoryzowany partner serwisowy firmy Toll Collect GmbH. Autoryzacja ta została przez nią potwierdzona stosownymi szkoleniami i certyfikatem. Specjaliści Omega Trucks posiadają pełną wiedzę oraz odpowiednie umiejętności w zakresie montażu instalacji urządzenia On-Board Unit i innych czynności związanych z urządzeniami Toll Collect, jak np. personalizacja urządzeń pokładowych, ich serwis i naprawa gwarancyjna.

Toll Collect serwis Rzeszów to w głównej mierze:

  • Montaż i demontaż urządzeń we wszystkich markach pojazdów ciężarowych
  • Aktualizacja urządzeń Toll Collect

  • Wymiana urządzeń Toll Collect
  • Zmiana danych pojazdu ciężarowego w systemie automatycznego poboru opłat

Wszelkie wykonywane przez Toll Collect serwis czynności w zakresie personalizacji urządzenia pokładowego, a także prac serwisowych, są przez nas elektronicznie protokołowane.Poznaj popularne pytania


Ile kosztuje urządzenie Toll Collect?
Jest bezpłatnie udostępniane na czas użytkowania pojazdu, płaci się za montaż i demontaż urządzenia.
Gdzie można założyć Toll Collect?
Należy zamontować u partnera serwisowego Toll Collect, na stronie Toll Collect jest wykaz serwisów.
Ile kosztuje OBU Toll?
Około 300 netto jeśli jest instalacja fabryczna.
Gdzie można nabyć urządzenia OBU?
Pytanie bardziej do urządzeń Etoll OBU.

Pobierz formularz
zgłoszenia szkody komunikacyjnej

Pobierz


Poznaj wszystkie nasze usługi

Zobacz nasze lokalizacje